Pořádané Akce

Na co se můžete těšit v nejbližší době?

Datum konání: 18.2.2023
V sobotu 18. 2. 2023 se v Centru Hindle koná Kurz pletení ošatek ze slámy. Kurz vede Renáta Němečková, která se každoročně účastní řemeslného jarmarku v rámci Chodských slavností. Seznámíte se se starodávnou lidovou technikou rozšířenou po celém světě. Zároveň si vyčistíte hlavu od běžných starostí, neboť vás pletení ze slámy plně pohltí...
Datum konání: 7.1.2023
Sobotní exkurzi zahájíme návštěvou Grenzland- und Trenckmuseum (Pohraniční a Trenckovo muzeum) Waldmünchen. Pohraniční poloha města je hlavním tématem muzea, které bylo zřízeno v roce 2001 v bývalém drábském domě. Vztah k sousední zemi, ať už spojený s obchodem nebo válkou, byl zásadním ve vývoji města.
Datum konání: 30.12.2022
Výšlap na Čerchov s Karlem Reitmeierem pátek 30. prosince; sraz v 10 hodin na parkovišti na Černé řece Příspěvek na účast: 50 Kč Akce je realizována za finanční podpory Česko-německého fondu budoucnosti.
Datum konání: 18.12.2022
Vernisáž výstavy „Narození v Čechách a na Moravě – u nás (ne)známí?“ se uskuteční v neděli 18. prosince od 17 hodin. Dvojjazyčná výstava věnovaná dvanácti známým i méně známým osobnostem německo-jazyčného kulturního života v Čechách a na Moravě, které se zde narodily. Prostřednictvím textů i fotografií je možné seznámit se např. s Johannem Gregorem Mendelem, Karlem Krausem, Gustavem Mahlerem, Sigmundem Freudem, Rainerem Maria Rilkem a mnoha dalšími. Autorem výstavy je Spolek Adalberta Stiftera v Mnichově.
Datum konání: 10.12.2022
V sobotu 10. prosince se v Centru Hindle (náměstí Míru 122, Domažlice) koná Kurz třásnění šátků. Kurz vede Denisa Drahonská. Na místě je možné zakoupit si šátek na třásnění za zvýhodněnou cenu 940 Kč. Kurz trvá cca 3 hodiny. Pro závazné přihlášení je třeba zaplatit poplatek 500 Kč, bude vám vystavena faktura.

Máš na srdci také na nějakou akci?

Přidej se k nám.